Google+ Followers

1 Ocak 2016 Cuma

2016'YA VE DOSTLARA MERHABA

2016 ya ve fakiri unutmayıp "hal-hatır" mesajları yollayan tüm blog dostlarıma merhaba. Siz dostlarımı ve blogumu unutmuş degilim elbette. Geçen zamanda yaklaşık 4 aydır fiilen çalışmıyorum da üstelik. Fakat alışkanlık üzere midir, ya da meslek icabı mıdır bilmiyorum her gün muhakkak çalışacak, ögrenecek şeyler üzerine bir kaç saat çalıştım, çalışıyorum. Yazamamış olmamın sebebi belki de bireysel yaşantımda bir dönemin kapanıp, yeni bir dönemi açıyor olmanın fikri ve fiili sancılarıydı. Herşey biraz durulsun, ufuk biraz görülsün, ruhum biraz sükut bulsun istedim. Fiilen eski patronumun beni  haaala işten çıkarmamakta inat etmesi beni inanılmaz yordu. Kafam sürekli bulandı. Ben kendi ofisimi kiraladım, boyandı, temizlendi. Elektronikleri alındı, aksesuarlar tamamlandı, mobilya da begenildi kurulacak ve dekore edilecek. Bu benim aceleci karakterimle kaplumbaga hızı oldugu için beni elbette strese soktu. Fakat eski işimden kopmak umdugumdan daha zorlu bir süreçmiş ki hala bitemedi. Ne yapalım her şeyde bir hayır vardır. Ben kötü olarak arkamdaki kapıları kapatmak istemedigim için bu kadar uzadı, yoksa çoktan bitmişti. Kendi iyi niyetime de bir 15 gün daha süre tanıdım :)) Lütfen siz de dualarınızı esirgemeyiniz. Benim için hayırla bitsin bu süreç.
 Evde olmak nasıl? Bence paha biçilemez aslında! Ama inanılmaz bocaladım :) Her sabah erkenden kalkıp kendime işler çıkardım, anlatamam ne gülersiniz :))). Hayatımda hiç yapmadıgım bahçe çapalama işini bile yaptım. Geçen yıl kurdugumuz fındık bahçesinde fındıkların diplerini çapalamaya kalktım, otunu çöpünü temizlettirdim. Kurumuş odunlarını eşime kestirip taşıdık. Off ne yorgunluk ne performanslardı, hayatımın eforunu sarfettim diyebilirim.  Evde de insiyatifi elime zor aldım, her yerin düzen hakimiyetini kurmak vallahi de kolay olmadı. Vahh dedim yaa! Çalışan kadın/ya da çok uzun mesaili çalışan kadın için ev eşittir otelmiş! Ya temizlikçi ablalar, ya evde daha uzun zaman geçirenler, ya da kendi kısıtlı zamanınızdaki çarpık çurpuk düzen nerdeee evde olan kadının düzeni nerde pehh ;) Sonraa yemek konusunda da önceleri biraz sıkılsam da, her gün pişirip taşırmaya sonra alıştım ve kendimi bile aştım artık :)) Televizyon izleyecek zaman hala bulabilmiş degilim ama, bu konuda hanımların sahip oldukları; saglıklı beslenme, diyet, spor, güzellik, bakım, dedektiflik vs gibi kültürlerine yetişemedim henüz. Kendin pişir kendin ye moduyla bir baktım ki yavru fil olmuşum. Hemen kendime geldim çok şükür, yeniden az ye, saglıklı ol düsturuma dönüp kiloları vermeye başladım. 2016 da yuvarlanarak yaşamaya hiç niyetim yok ;)) (göriciz bakalım ;) ). Bir de en önemlisi de ne biliyor musunuz? Namazlarım! Yıllar sonra namazlarımın ahengine kavuştum. Ne büyük bir yaraydı içimde. Vaktizamanında eda etmek, vee içtenlikle dua edebilecek zihine sahip olabilmek çok büyük bir nimetmiş. Ya aslında şu varmış ve gerçekmiş "mutsuz oldugun işi yapmayacaksın", seni mutsuz kılan ne ise ondan uzak duracaksın. İşin özeti buymuş aslında. Bunu anlamak belki benim çok zamanımı aldı ama sonuçta ögrenip, algıladım ya sonsuz şükürler olsun. 
      Yazıyı çok uzatmadan herkese kelimenin tam anlamıyla mutluluk, huzur, ruh ve beden saglıgı diliyorum. Rabbim gönlümüzdekileri ellerimize koysun. Yeryüzünde nerde bir mazlum varsa onu feraha çıkarsın. Sevgisiz de olmuyor tabi ;)) Hepinize bol bol aşk diliyorum yeni yılda. Sevmek güzel ama bence sevilmek paha biçilemez! Sevenlerimiz hep etrafımızda olsun. Allah'a emanet olun canlar. 
 Not: Yazım hatalarını düzeltemedim nedendir bilmiyorum,kusurları bol bir yazı için affınıza talibim :(( (imleç geriye dönük çalışmıyor) Ve bir de mesajlarınız için hepinize ayrı ayrı gönülden teşekkür ediyorum, inanın beni çok mutlu etti her bir mesajınız, kendimi önemli hissettirdiniz bana yahu. sağolun varolun, sizin de seveniniz çok olsun. 


13 yorum:

 1. Hosgeldınız ıns daha fazla yazrsınız artık. ben de evde vakıt gecırmeyı sevıyorum .namazlarınıza sevındım hep böyle devam eder ıns

  sevgılerle ıns ıs meselelerınız de tatlıyla son bulır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Deniz, hoşbuldum. Biriken güzel yazılarınızda kayboldum dün. Güzel Dilek'lerin için Amin diyorum. Çok teşekkür ederim.

   Sil
 2. Ne yazım hatası ne kusuru!
  Sen gelmişsin göz kusur arar bulur mu ki kalp bulsun?
  Hoş geldin ne güzel geldin ne güzel gelişmeler rahmet inmiş ablam sana bol bol ver sadakani maşallah Rabbim daim kilsin her şeyin sağdan gitsin sağdan gelsin çok mutlu oldum çok iyi geldi bana bu yazın ..çapacı ablam ayrıca takdir ettim performansı ;)
  Sarıldım!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgim can kardeşim. Ne güzel yüreğin var taa burdan içimi ısıtıyorsun. Allah razı olsun canım benim. Tohumcuklara giremiyorum ben hala :( Araba kullanıyorum demişsin okuyamadım. Tebrik ederim çok iyi olmuş. Beni hatırlayıp dualarına ekle inşallah. Sevgim.

   Sil
  2. Tohumcuklar çok sıcak ve samimi gelse de bi süre daha kapali kalıp aktif olmayacak..bi kaç taş daha oturdu hayatımda ..inşallah hayirli ise o yana da akar gönlüm bi bakalım ;)
   Hayırlı sabahlar güzel bir gün dilerim.

   Sil
 3. 2016 hoş geldi... :)

  Ve ben de beklerim Kafa'ya, sevgiler, iyi günler... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgelsin inşallah 2016, hem bizlere hem ülkemize hem dünyaya. Siz de hoşgeldiniz, teşekkürler.

   Sil
 4. Merhaba. Uçan Arı blog etkinliği'nde bloğunuza rastladım ve göz atınca hoşuma gitti burası. Evde olmak güzel bir şey bence :) Ya da ben sürekli yazmakla, okumakla meşgul olmak istediğimden ve dikkatimi başka şeylere pek veremediğimden bana öyle geliyor. Umarım her şey planladığınız, arzuladığınız gibi olur. Görüşmek üzere.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalemderi sizi merak ediyordum hoşgeldiniz. Güzel Dilek'lerinize gönül dolusu teşekkür ediyorum.

   Sil
 5. Blog keşif etkinliğinden geliyorum ben de beklerim:)Sevgiler:)Blogumda Amerikadan notlar, çeşitli yemek tarifleri,Oğluşumla etkinlikler paylaşıyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz, elbette sizi okumak isterim. En kısa zamanda...

   Sil
 6. Hoş geldin, unutmamak, unutulmamak ne güzel bir nimetmiş...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbuldum Ayşeciğim, buralar ve sizler zaten çok hoşsunuz. İyi ki yazıyorsunuz.

   Sil